Atmintinė gydytojams bendraujant su LGBTI+ pacientais

PRIDE mėnuo svarbus mūsų bendruomenei. Norime pasidalinti pagarbaus bendravimo su LGBTI+ atmintine, kurią mūsų komanda paruošė šia proga. Atmintinę rasite čia:  http://sveiki.santarosgydytojai.lt/

Mokomės naują kalbą. Pastebėjome, jog ne visiems gydytojams pakanka žinių ir įgūdžių tinkamai pasitikti pacientą.

Neaiškumų ypač kyla bendraujant su LGBTI+ pacientais. Tad nusprendėme gydytojams darbe atnešti aiškumo.

Atmintinę sudaro 3 dalys: terminai ir jų paaiškinimai, patarimai kaip tinkamai elgtis tam tikrose situacijose bei savirefleksijos testas „Ar esu dėmesinga(s) ir pagarbi(-us) gydytoja(s)?“ Atmintinę gali pasiskaityti kiekvienas, skaitmeniniu formatu adresu: sveiki.santarosgydytojai.lt

Kviečiame pasidalinti atmintinės nuoroda su kolegomis. Ypač tais, kuriems manote, praverstų nauji pagarbaus bendravimo įgūdžiai.

Kartu su žmogaus teisių ir įtraukties ekspertėmis sudėliojome trumpą ir aiškią atmintinę, kurioje galite rasti atsakymus į daugelį ne visada patogių klausimų ar situacijų tema “O kaip geriau elgtis šiuo atveju?” Norime tiek supaprastinti darbą medicinos specialistams, tiek gydymo įstaigose pašviesinti darbo atmosferą.

O ir saugiai besijaučiantis pacientas pagarbioje aplinkoje daug tiksliau apibūdins, su kokia sveikatos problema susidūrė. Pagarbaus bendravimo atmintinę inicijavo ir išleido: Santaros klinikų gydytojų sąjunga.

Rengė: Vilma Gabrieliūtė

Konsultavo: Ieva Laugalytė, Gabija Tomkutė, Šarūnas Judickas, Šarūnas Kirdeikis, Ona Lapteva, Tomas Tamošiūnas, Aušra Tomkutė.

Kalbos redaktorė: Asta Bieliauskaitė

Dizainerė: Rūta Ivaškevičiūtė

Data: 2024-06-06